امام(ره) قدرت اسطوره‌ای آمریکا را زیر پا له کرد

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران صبح امروز با حضور در جمع مردم شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسجد قائمیه(عج) این شهر به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی معجزه‌آسای انقلاب، به امام زمان، ملت همیشه در صحنه و ولی‌فقیه و همچنین با تقدیر و تشکر از حضور باشکوه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: در قرآن موضوع توجه به نعمت‌ها و روزهای الهی مورد تأکید است که در پی انقلاب اسلامی هزاران نعمت و برکت با نفس رهبری و جوشش نور از خون شهدا نصیب این مملکت شد.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: ۲۲ بهمن در واقع تثبیت واقعه‌ی غدیر است و از طرفی به رخ کشیدن بقای انقلاب اسلامی است و اینکه ما نشان می‌دهیم که انقلاب اسلامی ما شخصی نیست و یک جریان است که هرکس در مقام ولایت‌فقیه در آن قرار بگیرد، از لطف خداوند برخوردار است و ما دیدیم که پس از رحلت امام (ره)، خداوند فردی را در این مقام می‌گذارد که ما امروز می‌گوییم خامنه‌ای، خمینی دیگر است.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن روز تحقق وعده الهی، پیروزی ایمان، پیروزی عقیده و پیروزی ولایت بر استکبار، بر کفر، بر وابستگی و بر طاغوت است، گفت: یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن مورد توجه قرار گیرد مقایسه قبل و بعد از انقلاب است.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی با مطرح کردن این سؤال که قبل از انقلاب ایران در چه شرایط و جایگاه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی قرار داشت و هم‌اکنون در چه جایگاه رفیعی قرار دارد؟ ادامه داد: قبل از انقلاب مدتی شوری و بعدازآن انگلیس و بعد هم آمریکا بر این کشور حکومت می کردند و به نوعی همه کشورهای قدرتمند جهان در ایران برای خود سهمی داشتند.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب کشور ضعیفی بود که هر کس دلش می‌خواست از او یک باج می‌گرفت، اضافه کرد: شاه در حالی که به مردم زورگویی می‌کرد و اجازه نفس کشیدن را به مردم نمی‌داد اما در برابر آمریکا و اسرائیل غلام حلقه‌به‌گوش بود.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه سفارت‌خانه‌های کشور قدرتمند در ایران، نمایندگان و وزرای کشور را تعیین می‌کردند و مردم هیچ حقی در انتخاب آن‌ها نداشتند، تصریح کرد: در زمان حکومت شاهنشاهی حدود ۴۰ هزار مستشار آمریکایی عهده‌دار مدیریت کشور بودند.

وی با بیان اینکه در زمان حکومت ستم‌شاهی بالاترین مقام نظامی ما در مقابل کوچک‌ترین مقام آمریکایی یا انگلیسی زانو می‌زد، متذکر شد: این رفتارها به گونه بود که مقامات نظامی ما هیچ اراده‌ای از خود در مقابل مستشاران آمریکا و اسرائیلی نداشتند.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی بیان داشت: امام خمینی(ره) این رهبر الهی و دینی و آن مرجع عظیم الشان چنان اراده استواری داشت که تمامی مستشاران غربی را از کشور بیرون کرد و قدرت اسطوره‌ای آمریکا را زیر پا له و گفت آمریکا شیطان بزرگ است و او هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

خطیب نماز جمعه‌های تهران با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهره پلید و شیطانی آمریکا را به همه جهان معرفی کرد، گفت: امام خمینی(ره)، آمریکای جنایت‌کار را به‌شدت تحقیر کرد به‌طوری‌که بعد از این اتفاق نهضت‌های مختلفی علیه آمریکا و هم پیمانانش شروع فعالیت کردند.

وی با تأکید بر اینکه پیروزی مردم در ۲۲ بهمن ۵۷ در مقابل دنیای استکبار نشأت گ از قدرت یک رهبر الهی و ایمان مردم بود، خاطرنشان کرد: این پیروزی آن‌قدر اوج گرفت که ما امروز توانستیم با کمک امام(ره) شعار «نه شرقی و نه غربی فقط جمهوری اسلامی» را سر دهیم و به آن لبیک بگوییم.

صدیقی با بیان اینکه ما باید مردم را بهتر و بیشتر بشناسیم، گفت: مردم ما همین‌هایی هستند که ۲۲ بهمن را خلق کردند و در ۸ سال دفاع مقدس در برابر قدرت‌های شرق و غرب ایستادند و پیروز شدند.

وی با یادآوری این مطلب که مردم ایران اسلامی در انقلاب ۵۷ با توجه به آگاهی و درایتی که از امام راحل(ره) پیدا کرده بودند توانستند بر دنیای کفر و استعمار پیروز شوند  و قدرت جدید منطقه‌ای را در مقابل کشورهای مستکبری همچون آمریکا، انگلیس و اسرائیل به وجود آورند، اظهار داشت: این انقلاب توانست زمینه ظهور آخرین منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) را هموار سازد.


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: انقلاب ,مردم ,آمریکا ,اینکه ,امام ,بهمن ,بیان اینکه ,امام‌جمعه موقت ,امام خمینی ,انقلاب اسلامی ,موقت تهران ,قدرت اسطوره‌ای آمریکا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها